Կողբ հիմնադրամ

Աշակերտական խորհրդի նորություններ

Պարգևատրվեցին 2015-2016 ուստարվա սպորտային միջոցառումների հաղթող դասարանները
Դասարանները ցուցաբերել էին համախմբվածություն, ուժ և կարողացել էին հասնել հաղթանակի․․․


 08.11.2016

Տեղի ունեցավ Աշակերտական խորհրդի անդրանիկ նիստը
Նիստի ավարտին 10-րդ դասարանի աշակերտուհի Անահիտ Հարությունյանը նշանակվեց ԱԽ նախագահի օգնական, իսկ Արմինե Խաչատրյանը՝ մամուլի պատասխանատու...

Նորություններ
Արմեն Օսկանյանի հիշատակին նվիրված օլիմպիադայի արդյունքները 13.12.2013

Արմեն Օսկանյանի հիշատակին նվիրված օլիմպիադայի արդյունքները

Երկար տարիներ «Քվանտում» ֆիզիկա է դասավանդել Բյուրականի աստղադիտարանի ավագ գիտաշխատող, ԵՊՀ դասախոս ֆիզմաթ գիտ. թեկնածու Արմեն Օսկանյանը: Նա մեծագույն սիրով ու նվիրումով անցկացնում էր վարժարանի աստղագիտության օլիմպիական խմբակի պարապմունքները: Նրա սաները միջազգային օլիմպիադաներից միշտ հաղթանակած էին վերադառնում` պատիվ բերելով և´ իրենց ղեկավարին ու դպրոցին, և´ ողջ հանրապետությանը: Բացառիկ արդյունքների համար Օսկանյանը ճանաչվեց բնագիտության լավագույն ուսուցիչ` արժանանալով ՀՀ կրթության նախարարության սահմանած առաջին մրցանակին: Վերջին միջազգային օլիմպիադան Ղրիմում էր, և դարձյալ ավարտվեց մեր սաների բացարձակ հաղթանակով: Սակայն դա վերջինն էր նաև Օսկանյանի ու նրա լավագույն սաներից մեկի` Արտակ Պեպոյանի համար: Իր սաներից 2-ին ծովում խեղդվելուց փրկեց, բայց չկարողացավ հասնել երրորդին, ու սիրտը չդիմացավ: Ծովի նման հախուռն այդ մարդը գնաց դեպի իր տարերքը` ծովը, գնաց անդառնալի… Նրա մահից հետո վարժարանի գիտամանկավարժական խորհրդի որոշմամբ ամեն տարի «Քվանտում» անցկացվում է Արմեն Օսկանյանի հիշատակին նվիրված օլիմպիադա: Այս տարի օլիմպիադան կայացավ երկու փուլով՝ դեկտեմբերի 1-ին և 8-ին: Ստորև ներկայացված են օլիմպիադայի արդյունքում կարգ ձեռք բերած աշակերտների ցանկը:

01 դեկտեմբեր, 2013 թ.

հ/հ

հայոց լեզու

դաս. կարգ
1

Ասատրյան Սևակ

11 I
2

Ղազարյան Մարիաննա

11 II
3

Մովսիսյան Վարդան

11 III
4

Աղաբաբյան Քնարիկ

11 III
5

Սարգսյան Մարիամ

11 III
6

Միքայելյան Նարեկ

11 III
7

Հակոբյան Սիլվա

11 III
8

Ծատուրյան Էլեն

10 III
9

Եփրեմյան Սաթենիկ

10 III
10

Ասատրյան Ռոմիկ

10 III
11

Հարությունյան Հրաչուհի

7 III
12

Գրիգորյան Արփինե

7 III

Ռուսաց լեզու

հ/հ

Ազգանուն, անուն դաս. կարգ
1

Նազարյան Սերինե

8 I
2

Սողոյան Լենա

9 II
3

Միլիտոսյան Արտավազդ

7 III
4

Պողոսյան Արայիկ

8 III
5

Երիցփոխյանց Վալերիա

7 III
6

Չիթչյան Արթուր

11 I
7

Ավետիսյան Աշոտ

11 II
8

Մովսիսյան Ռուբեն

10 III
9

Անթաբլյան Հովհաննես

11 III
Մաթեմատիկա

հ/հ

Ազգանուն, անուն

Դասարան

կարգ
1

Փիլիպոսյան Արթուր

5 I
2

Վարդանյան Ռոբերտ

5 II
3

Վահրամյան Անի

5 II
4

Ավագյան Միլենա

5 II
5

Հակոբյան Էդգար

5 III
6

Սահակյան Դավիթ

5 III
7

Թերջյան Էրնեստ

6 I
8

Հակոբյան Նելլի

6 II
9

Մարգարյան Արման

6 II
10

Բեգջանյան Էրիկ

6 III
11

Թովմասյան Վահագն

6 III
12

Հովհաննիսյան Վահե

6 III
13

Աբրահամյան Դավիթ

6 III
14

Գրիգորյան Արեգ

7 I
15

Նիկոլյան Գոռ

7 I
16

Հարությունյան Հրաչուհի

7 I
17

Գևորգյան Արտյոմ

7 II
18

Ղազարյան Պավել

7 II
19

Վարդանյան Վարդան

7 III
20

Դանիելյան Դերենիկ

7 III
21

Կարալյան Ալեքսանդր

8 I
22

Հասրաթյան Սոնա

8 I
23

Բարսեղյան Քրիստինա

8 II
24

Հարությունյան Հայկ

9 I
25

Թովմասյան Վահե

9 II
26

Դումանյան Գևորգ

9 II
27

Միքայելյան Համլետ

9 III
28

Աբրահամյան Սևակ

10 I
29

Վրթանեսյան Արեգ

10 I
30

Խալաֆյան Էդվարդ

10 I
31

Մաթևոսյան Աշոտ

10 I
32

Թումանյան Նարեկ

10 II
33

Կարապետյան Արեն

10 II
34

Ասատրյան Սամվել

10 III
35

Պողոսյան Դերենիկ

10 III
36

Գևորգյան Ալբերտ

11 I
37

Տատուրյան Գայանե

11 III
38

Սարգսյան Էլմիրա

11 III
39

Ավետիսյան Արման

12 I
40

Հարությունյան Հայկ

9 I
41

Թովմասյան Վահե

9 II
42

Դումանյան Գևորգ

9 II
43

Միքայելյան Համլետ

9 III
44

Աբրահամյան Սևակ

10 I
45

Վրթանեսյան Արեգ

10 I
46

Խալաֆյան Էդվարդ

10 I
47

Մաթևոսյան Աշոտ

10 I
48

Թումանյան Նարեկ

10 II
49

Կարապետյան Արեն

10 II
50

Ասատրյան Սամվել

10 III
51

Պողոսյան Դերենիկ

10 III
52

Գևորգյան Ալբերտ

11 I
53

Տատուրյան Գայանե

11 III
54

Սարգսյան Էլմիրա

11 III
55

Ավետիսյան Արման

12 I

Աշխարհագրություն

հ/հ

Ազգանուն. Անուն

կարգ
1

Անաստասյան Էդուարդ

12 I
2

Հակոբյան Սիլվա

11 II
3

Ղուկասյան Ղուկաս

11 II
4

Մովսիսյան Վարդան

11 II
5

Ղազարյան Մարիաննա

11 II
6

Վարդանյան Մհեր

11 III
7

Սարգսյան Մարիամ

11 III
8

Բազիկյան Էմիլի

10 III
9

Թովմասյան Վահե

9 III
10

Հակոբյան Նելլի

6 II

Աստղագիտություն

հ/հ

Ազգանուն, անուն

դաս կարգ
1

Մաթևոսյան Աշոտ

10--1 I
2

Խալաֆյան Էդվարդ

10--1 II
3

Կարապետյան Արեն

10--1 III

Քիմիա

հ/հ

Ազգանուն, անուն Դաս. կարգ
1

Ավթանդիլյան Տիգրան

12 I
2

Չատրչյան Վիկտորյա

12 II
3

Բարսեղյան Լուիզա

12 III
4

Չիթչյան Արթուր

11 II
5

Ենոքյան Գագիկ

10 II
6

Կեսոյան Գեղամ

10 III
7

Հարությունյան Հայկ

9 I
8

Մարտիրոսյան Սոնա

9 III

08 դեկտեմբեր, 2013 թ.

Հայ գրականություն

հ/հ

Ազգանուն, անուն

դասարան կարգ
1

Մուրադյան Անի

10 I
2

Այվազյան Սոնա

9 II
3

Ղազարյան Մարիաննա

11 III
4

Մկրտչյան Օլիմպիա

10 III
5

Մնացականյան Մերի

9 III
6

Ղարագյոզյան Արուսյակ

10 III
7

Ավագյան Գարիկ

10 III
8

Ենոքյան Հասմիկ

10 III

Անգլերեն

հ/հ

Ազգանուն, անուն

դասարան կարգ
1

Մխիթարյան Անի

11 I
2

Ասատրյան Էլեն

10 I
3

Հարությունյան Մերի

10 I
4

Վահրամյան Մարի

11 II
5

Կարապետյան Արեն

10 II
6

Մխիթարյան Մանե

10 II
7

Մանուկյան Արմեն

10 III
8

Ավետիսյան Արման

12 III
9

Մկրտչյան Օլիմպիա

10 III
10

Խաչատրյան Նունե

11 III
11

Բեջանյան Շուշանիկ

10 III
12

Ղազարյան Արման

10 III
13

Անթաբլյան Հովհաննես

11 III
14

Յիրիկյան Սարին

9 I
15

Գրիգորյան Ռուդիկ

9 II
16

Աթարբեկյան Աննա

8 II
17

Բադալյան Միքայել

9 III
18

Ամբարյան Գուրգեն

8 III
19

Սողոյան Լենա

9 III
20

Ասատրյան Գևորգ

9 III
21

ՊապիկյանԿարինա

8 III

Հայոց պատմություն

հ/հ

Ազգանուն, անուն

դասարան

կարգ

1

Ղազարյան Անահիտ

12 I
2

Կարեյան Ավետիս

11 I
3

Ղազարյան Մարիաննա

11 I
4

Անդրիասյան Տիգրան

11 III
5

Գրիգորյան Զորիկ

11 III
6

Ղափլանյան Նորայր

10 I
7

Հովսեփյան Ներսես

10 I
8

Թանգամյան Վահագն

10 I
9

Մկրտչյան Ռուբեն

10 I
10

Քամալյան Անի

10 II
11

Ղազարյան Արման

10 II
12

Աբրահամյան Կարեն

10 III
15

Խեչումյան Վահե

9 III
16

Կարալյան Ալեքսանդր

8 I
17

Ավագյան Կարլեն

8 II
18

Հովհաննիսյան Ռոբերտ

8 III
19

Սարոյան Հենրիկ

8 III
20

Բաղդադյան Նարեկ

8 III
25

Սարգսյան Միքայել

7 III

Կենսաբանություն

հ/հ

Ազգանուն, անուն

դասարան

կարգ

1

Բարսեղյան Լուիզա

12 I
2

Չատրչյան Վիկտորյա

12 I
3

Չիթչյան Արթուր

11 I
4

Ասատրյան Սևակ

11 III
5

Աղաբաբյան Քնարիկ

11 III
6

Աղաբաբյան Սվետլանա

10 I
7

Մարտոյան Անի

10 II
8

Մելքոնյան Դավիթ

10 III
9

Հարությունյան Հայկ

9 I
10

Այդիյան Դավիթ

9 II
11

Մովսիսյան Ամալյա

9 III
12

Կարալյան Ալեքսանդր

8 I
13

Փիրուզյան Արթուր

8 III
14

Հարությունյան Հրաչուհի

7 I

Ֆիզիկա

հ/հ

Ազգանուն, անուն

դասարան

կարգ

1

Խեչոյան Դավիթ

12 II
2

Գրիգորյան Էդուարդ

11 I
3

Գևորգյան Ալբերտ

11 II
4

Տատուրյան Գայանե

11 II
5

Ավետիսյան Աշոտ

11 III
6

Սարգսյան Էլմիրա

11 III
7

Մաթևոսյան Աշոտ

10 I
8

Խալաֆյան Էդվարդ

10 II
9

Թումանյան Նարեկ

10 III
10

Աբրահամյան Սևակ

10 III
11

Հարությունյան Հայկ

9 I
12

Միքայելյան Համլետ

9 II
13

Շատվերյան Արթուր

9 III
14

Թովմասյան Վահե

9 III
15

Նալբանդյան Գրիգոր

8 I
16

Հասրաթյան Սոնա

8 I
17

Նազարյան Սերինե

8 II
18

Շաբոյան Գևորգ

8 III
19

Բարսեղյան Քրիստինե

8 III
20

Գրիգորյան Արեգ

7 I
21

Աղաբաբյան Սպարտակ

7 I
22

Գևորգյան Արտյոմ

7 II
23

Հարությունյան Հրաչուհի

7 II
24

Քոչարյան Մարիաննա

7 III
25

Ղազարյան Պավել

7 III

Ինֆորմատիկա

հ/հ

Ազգանուն, անուն

դասարան

կարգ

1

Գրիգորյան Էդուարդ

11 I
2

Գևորգյան Ալբերտ

11 II
3

Սաֆրաստյան Դավիթ

12 III
4

Խեչոյան Դավիթ

12 III
5

Միքաելյան Համլետ

9 III
6

Բարսեղյան Քրիստինե

8 II
7

Խաչատրյան Հակոբ

7 III
8

Դանիելյան Դերենիկ

7 III
9

Նիկոլյան Գոռ

7 III
10

Մաթևոսյան Արմեն

10 I
11

Մաթևոսյան Աշոտ

10 II
12

Ասատրյան Սամվել

10 III
13

Դումանյան Գևորգ

9 III
14

Հարությունյան Գրիգոր

10 III
15

Ղևոնդյան Նարեկ

10 III
16

Թումանյան Նարեկ

10 III
17

Թովմասյան Վահե

9 III
18

Թադևոսյան Տիգրան

10 III
19

Ալեքսանյան Գոռ

10 III



Back to the list



Մուտք համակարգ
Լոգին:
Գաղտնաբառ:
Register
Մոռացե՞լ եք ձեր ծածկագիրը
Երախտիքի խոսքեր

Նարեկի նամակը քվանտականին
Բարև ձեզ
Իմ անունը Նարեկ է, և այս նամակով...